FacebookTwitterПідписатися на RSS

Дорогою до садочку

(пам’ятка для батьків)

Вранці батьки поспішають на роботу,а діти — ні...

Для переважної більшості батьків довести дитину вранці до дитячого садка, навіть якщо він розташований поруч з будинком, є чималою проблемою. Що вже говорити про ті варіанти, коли дитячий садок розташований в іншому кінці міста, куди добиратися доводиться кількома видами транспорту?

Вранці малюки, які не виспалися,вередують, батьки починають нервувати, лаяти їх. У відповідь, діти ще більше хничуть, сльози котяться градом, а якщо ще й погода підкачала, тоді — тримайся! Кепський настрій на цілий день гарантовано! Як зробити дорогу до дитячого садка веселою й цікавою — і для дітей, і для дорослих?

Якщо ваша дитина ще зовсім маленька,ініціативу доведеться брати на себе. Повільно плететься ззаду вас — влаштуйте гру «Хто швидше добіжить до... того дерева, лавки, зупинки». Забігає далеко вперед — «Допоможи мені, синочку (донечко), обійти (калюжі (кучугури, ями тощо)». Повірте, спрацьовує. Крім того, у дитини формується почуття відповідальності за іншого, впевненості в тому, що вона вже підросла і може допомогти мамі, татові, бабусі обійти перешкоди або перемогти в забігу.

У дитини кепський настрій— розкажіть казку або історію про подорожі гномиків, про те, як зайчик, хом'ячок, лисенятко ходили до школи через небезпечний ліс тощо. Фантазуйте! Якщо дитина доросліша, нехай продовжить розпочату вами історію. Це не лише розвеселить її, а й допоможе розвитку її уяви й мовлення.

Повторюйте вивчені з дитиною віршики,співайте пісеньки або зіграйте в «Буріме»: нехай малюк скаже два слова, що закінчують­ся на співзвучний склад, а ви придумайте рядки, в яких ці слова римуються. Потім навпаки — ви загадуєте, а дитина «придумує». Наприклад, «бджілка» — «квітка». Один малюк 4-х років склав таке: «Пролетіла бджілка і зраділа квітка!» І нехай спочатку це буде не дуже образно і складно — зате весело!

Якщо вам доведеться тривалий час йти пішки,можна вико­ристовувати час, проведений в дорозі, з великою користю. Нап­риклад, помітити кілька кущів і звертати увагу дитини на ті зміни, які з ними відбуваються: навесні — розпускаються бруньки, потім з'являються листочки; влітку все цвіте; восени — листя жовтіє, сохне і опадає тощо. Потім вдома можна намалювати те, що ви бачите щодня, або вести щоденник спостережень.

Дорогою можна закріпляти з дитиною набуті нею вдома або в садочку знання. Наприклад, якщо дитина недавно ознайомилася з геометричними формами, можна по черзі з нею називати круглі предмети, потім — квадратні. Щойно малюк почав розбиратися в кольоровій гамі — попросіть назвати його предмети певного кольору, але не поспішайте. Нехай малюк засвоїть спочатку один колір, наприклад, зелений, і називає предмети тільки цього кольору. За кілька днів — жовтий тощо.

За нагоди можна пограти з дитиною у «Тварин». Ви називаєте якусь тварину, а дитина у відповідь називає тварину на ту букву на яку ваше слово закінчилося. Наприклад, «вовк — коза». А якщо дитина ще мала, можна просто пограти у «слова» за тими самі правилами, називаючи без обмежень всі предмети, явища і на казкових героїв.

Якщо вам доводиться тривалий час стояти на зупинців очікуванні транспорту, пограйте у «Фігури». Попросіть дитину показати, як стояв би на зупинці зайчик. Нехай стане у характерну для зайчика позу, потім трішки поскаче. Це не тільки пожвавить очікування допоможе дитині реалізувати потребу в рухах.

Можна також придумувати разом з дітьми загадки.Наприклад «Руда, хитра... (не відгадав — продовжуйте далі) живе в ліс зайцями ганяється».

Ось так. Дерзайте!Можливо, і ви складете свої загадки, казки, історії та і тоді дорога до дитячого садка або тривала поїздка з малюком не здаватиметься вам втомливою та одноманітною.

Щоденний одяг дитини для дитячого садка
    1. майка або футболка;
    2. джемпер з рукавами або гольф— бажано, бавовняний або на 50% бавовняний;
    3. колготки— бажано, бавовняні або на 50% бавовняний;
    4. сарафан або спідниця на гумці— бажано без ґудзиків і блискавок.

Для дівчаток старшої можна сарафан і спідницю замінити на плаття. Адже дитячий садок— це прекрасна можливість показати всі ті плаття, що Ви купили своїй дочці! Правда, на час занять фізкультурою замість плаття і колготок доведеться надягнути спортивну форму. Але у великих дівчаток з цим рідко виникають проблеми.

Старшим діткам можна замість тапок надягати сандалики (хлопчикам) або туфельки (дівчаткам), оскільки доросліші діти вже можуть самостійно впоратися з характерними для даного вигляду взуття застібками або липучками.


В будь-якому дитячому садку регулярно проводяться свята. У ці дні дітки обов'язково повинні прийти в садок вдягнуті святково.
Хлопчикамзнадобиться біла сорочка, білі колготки або шкарпеточки, чорні шорти або штанці, святковий жилет, галстук або «метелик». Для малят зручніший варіант з колготками і шортиками, а для старших хлопчиськ— з штанцями і шкарпетками.
Дівчаткамобов'язково буде потрібно плаття. При покупці плаття слід врахувати, що на більшості свят манюні доведеться танцювати, і в платті «до підлоги» це не дуже зручно. Добре мати два плаття: одне довге та пишне, інше дещо простіше.

Отже, тепер Ви знаєте, що необхідно приготувати дитині в дитячий садок. Сподіваємось, що в такому одязі, Ваш малюк буде почувати себе в садочку чудово!

Кiлькiсть переглядiв: 1187

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.